"Nič Ti nedá taký pocit ako chudosť, ani sladkosť!"

Výsledky testu

26. června 2008 v 19:02 | lucy |  Tips
Spočítajte si symboly, ktoré ste zaškrtli a podľa tých ktorých máte najviac zistíte výsledok:
PineappleJste posedlá kontrolou.
Řídíte se Hippokratovým výrokem: "Tvé potraviny budou tvá medicína." Máte vytištěný jídelníček a vaše menu je zábavné asi jako recept od lékaře. Na etiketách v obchodě nacházíte chemické látky a živočišné tuky stejně rychle jako Sherlock Holmes stopy kriminálních činů. A když nakupujete, nepomyslíte si "hm, čerstvé zelené fazolky", ale spíš "vláknina vhodná pro práci tlustého střeva". Neřeknete si: "mňam, jemňoučký tvaroh", ale "denní dávka vápníku vhodná pro boj proti osteoporóze". Jistě, když uvaříte krůtu v páře z pramenité vody, bude zdravá a bio, ale koho bude těšit stolovat s někým, kdo je posedlý kontrolou jako vy? Jíst s rozumem je třeba, ale u vás to hraničí s úzkostí.
Naše rada: Jezte trochu více svými smysly a trochu méně hlavou, abyste povzbudila chuťové pohárky. Alespoň jednou za čas si dopřejte pořádný úlet, ať už to jsou chipsy, párky nebo sušenky.
AppleVidíte kalorie všude.
Váš učitel? Karl Lagerfeld, který prohlásil: "Dieta je jedinou disciplínou, v níž vyhráváme, když ztrácíme." Ve všech potravinách vidíte zdroj cukrů a tuků, které jsou tu proto, aby vás obalily kily navíc, zatímco vaším životním cílem je nikdy se nedostat nad velikost 38. Nákupy tak u vás vypadají jako dostihové klání - a raději se úplně vyhýbáte regálům s uzeninami a sladkostmi. Co vám zbývá? Zelenina a jogurty, které si vybíráte s 0 % tuku, ale jíte je po tuctech. Jste schopná zrušit večeři u přátel, kteří jedí příliš kaloricky, protože byste si nemohla převážit svou porci. Ocitla jste se v ďábelském soukolí: držíte dietu, kterou však nejde zvládnout, takže jednou za čas musíte mlsat. Pak se obviňujete a znova hladovíte… zkrátka si kazíte život.
Naše rada: Vyčistěte si hlavu přecpanou všemi možnými dietami a začněte jíst trochu víc 'břichem'. Naslouchejte svému hladu a svým chutím, a od toho se bude odvíjet vaše zdraví! Proč zítra neuspořádat večírek s foie gras a čokoládovou pěnou?
OrangeZasvětili jste se kultu dobrého jídla.
Pro vás jsou šéfkuchaři něco jako polobozi nebo umělci a vaření téměř náboženství. V dobrém jídle nevidíte ani kalorie, ani toxiny, ale umění žít, plody historie, kultury. Kult dobrého jídla vám však může komplikovat každodenní život (a to nemluvíme o tom, že vás stojí celé jmění). Organizujete své cesty podle gastronomických zastávek a jste schopni strávit víkend tím, že budete sedm hodin stát nad pečící se krůtou. Jistě, to všechno je plné radosti, ale nepoddávejte se tomu tolik. Jinak se pro vás může stát jídlo tím, čím je nakupování pro Victorii Beckham: posedlostí. Pokud navíc budete jíst nejen gurmánsky, ale i hodně, může to mít dopad i na vaše zdraví.
Naše rada: Myslete také na něco jiného než na svůj chlupatý jazýček. Ve dvě hodiny odpoledne je možná ještě trochu brzy na to, abyste se zabývala večeří…
GrapeJíte, protože je to třeba.
Ve vašem těle se střídají dva fyziologické stavy: hlad a žádný hlad. Jídlo považujete za pohonnou hmotu. Dieta, gastronomie, bio, vaření? To vám až tak moc neříká. Jídlo pro vás není žádné velké potěšení, ale ani žádný problém. Dát 1500 korun za večeři ve stylové restauraci vám připadá ztřeštěné, stejně jako cestovat kilometry daleko, abyste si koupila čerstvý kozí sýr přímo na farmě. V naší společnosti se schizofrenním vztahem k jídlu představujete ne zrovna ideální model (protože nepohrdnete ani konzervou, což není nejlepší…), ale nervozity z jídla jste ušetřeni.
Naše rada: Proč jednou neudělat něco jinak? Odvažte se a rezervujte si na příští týden stůl ve Four Seasons!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Avril♥ ♥Avril♥ | Web | 1. července 2008 v 14:24 | Reagovat

Ahoj mrkni se ke mě na blog a přečti si pls článek důležité:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama