"Nič Ti nedá taký pocit ako chudosť, ani sladkosť!"

Masáže fungují

5. června 2008 v 20:47 | lucy |  Tips
Zpevníte si postavu, vyfouknete bříško, zbavíte se celulitidy. A navíc si skvěle odpočinete. To vše díky masážím!

Lymfatická masáž

Cíl: Rozproudit lymfatický oběh, což je důležité pro zmírnění celulitidy, odvodnění organismu a zlepšení imunitního systému.massage

Technika: Je to buď úplně jemná manuální masáž těla, kterou provádí terapeut ručně, nebo jde o masáž prováděnou pomocí speciálního stroje. Jsou to vlastně speciální kalhoty, které se v pravidelných intervalech nafukují a vyfukují. Důležité je tuto masáž kombinovat i s manuální masáží horní části těla, protože ,kalhoty' působí jen od pasu dolů.
Pro koho: Pro ženy, které se lehce zavodňují, kterým natékají nohy a které se chtějí zbavit celulitidy. Výsledky: Mírný úbytek po obvodu těla můžete zaznamenat už po prvním ošetření. Zmírnění celulitidy by se mělo dostavit po několika návštěvách.
Náš tip: Určitě nespoléhejte, že se zbavíte celulitidy pouze pomocí masáží. Důležitá je kombinace všeho: zdravé a pravidelné stravy, pitného režimu, vhodného cvičení, používání anticelulitidních krémů.

Tradiční sportovní masáž

Cíl: Pročistit tkáň, zlepšit prokrvení pokožky a narušit tukové buňky. Organismus se totiž okysličí a uvolní, čímž se povzbudí krevní i lymfatický oběh - a buňky se začnou lépe zbavovat toxinů, a hlavně přebytečné vody.
Technika: Masér do hloubky prohněte pokožku prsty a drobnými pohyby rozmasíruje tukové polštářky. Hnětení však musí být opravdu hluboké, pozor na příliš povrchní práci. Vedle toho by vám měl masér uvolnit svaly namožené po cvičení nebo tu část svalstva, která vás pobolívá.
Pro koho: Pro ženy s celulitidou, které nejsou úplně rozmazlené. Dá to totiž tělu zabrat.
Výsledky: Zmírnění bolestí svalstva by mělo být znát už po první návštěvě. Doporučuje se však chodit na masáž pravidelně.
Náš tip: Jste-li náchylná k modřinám, užívejte preventivně před masáží jednou denně ascorutin (lék prodávaný v lékárnách). Nebo můžete v den masáže a následující den ráno, v poledne a večer zvolit kapsli homeopatika Arnica 9 CH.

Aromatická masáž

Cíl: Podpořit celkový účinek masáže tím, že olej pronikne hluboko do pokožky. Zeštíhlující a detoxikační efekt má jalovec nebo skořice; cedr, rozmarýn a citron zase povzbuzují lymfatický a krevní oběh; grepefruit zpevňuje a cypřiš působí proti otokům.
Technika: Terapeutka nejprve potře tělo esenciálním olejem, poté každou část zpracovává speciálními energickými hmaty (hnětením dlaněmi, prsty, štípáním, poklepáváním…).
Pro koho: Pro všechny ženy s celulitidou, které trpí zadržováním vody a které cítí tíhu v nohou. A také pro všechny, co se chtějí uvolnit.
Výsledky: Po každé návštěvě se budete cítit lehčí. Je ale třeba počítat s alespoň deseti opakováními, aby byla vidět štíhlejší postava a hebčí kůže.
Náš tip: Tento typ masáže doporučujeme absolvovat spíš večer. Hezky vás uvolní, navíc je příjemné udržet vonný olej na pokožce co nejdéle.
4 dobré důvody, proč jít na masáž
  • Masáže aktivují krevní a lymfatický oběh, pomáhají tělu zbavit se toxinů a přebytečné vody.
  • Specialisté znají spoustu zvláštních triků a hmatů, které vedou k rychlým a skvělým výsledkům, ať už jde o uvolnění svalů nebo nastartování metabolismu. Navíc často používají velmi účinné látky, esenciální oleje nebo krémy.
  • Masáže jsou blahodárné také z psychologického hlediska - je příjemné, když o vás někdo pečuje, také si krásně odpočinete a přijdete na jiné myšlenky.
  • Nezanedbatelná finanční investice vede k celkově lepší životosprávě. Po zaplacení masáže si rozmyslíte, zda si dát tabulku čokolády.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ben ben | Web | 11. listopadu 2009 v 23:27 | Reagovat

fakt ze fungujou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama