"Nič Ti nedá taký pocit ako chudosť, ani sladkosť!"

6 čísel pre zdravie

4. března 2008 v 0:09 | lucy |  Chudnutie
6 6 6 čísel pro zdraví
9 gramů
soli dostanete do těla každý den. Zkuste ale tohle číslo trochu zmenšit. Jestliže dokážete vysolit jen šest gramů nebo ještě méně, snížíte si krevní tlak, a ulevíte tak srdci.

20 sekund
byste si měla pokaždé mýt ruce. Jen tak to bude účinné. Pečlivé drhnutí drápů a dlaní vás uchrání před mnoha nepříjemnými infekcemi.

60 minut
denně potřebujete strávit v kontaktu se slunečními paprsky (samozřejmě namazaná opalovacím krémem, v klobouku a slunečních brýlích). Vědci zjistili, že lidé, kteří se pohybují na slunci alespoň hodinu denně, jsou energičtější a šťastnější než stínomilci, protože se jim tvoří vyšší hladina serotoninu v krvi.

1,8 kilogramu
zhubnete za rok, když vstanete kdykoliv, když vám zazvoní telefon, a hovory vyřídíte vestoje místo toho, abyste se se sluchátkem v ruce svalila do oblíbeného ušáku.

24 sklapovaček
denně stačí, aby se vaše břicho podobalo žehlicímu prknu. Víc se nemá cenu trápit. Když se každý den zaklapnete stokrát nebo dvěstěkrát, vaše žaludeční oblast nebude o nic plošší!

15 centimetrů
je vzdálenost, na kterou byste měla v pohodě sfouknout svíčku, pokud máte zdravé plíce. Zapalte svíčku a zkuste to. Pokud ji sfouknete snadno a na jeden nádech, vaše plíce jsou ve formě. Pokud ne, měla byste víc cvičit (a zároveň méně kouřit), zdravěji hodovat a nadechovat se spíš nosem. Abyste si udržela zdravé plíce, musíte je trénovat pohybem - hlavně když kouříte!

"Při jídle se nepije, nejsi kachna!" Také vás touhle větou s oblibou v dětství krmila matka nebo babička? Jenže neměly pravdu. Světová zdravotnická organizace naopak tvrdí, že zapíjet sousta pomáhá trávení a prospívá vašemu zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aďka Aďka | E-mail | Web | 12. dubna 2009 v 18:13 | Reagovat

Počas jedla sa môže piť, ale iba minimálne množstvo. Najlepšie je napiť sa pred jedlom - pripravíme si tým žalúdok na trávenie (takže tvrdenie nepi pred jedlom lebo nebudeš vládať jesť je blbosť). Ale po jedle sa piť nemá min. 30 minút - tekutiny po jedle rozrieďujú žalúdočné kyseliny a sťažujú trávenie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama